- A zöldség párolva az igazi! A párolás nemcsak megőrzi a tápanyagok értékét, hanem elősegíti a megpuhított zöldségek emésztését is. Párolhatunk kuktában vagy párolóedényben, melyekben a zöldségek kevés vízzel vagy saját levükben puhulnak meg. A párolás akkor őrzi meg legjobban a zöldségek tápanyagát, ha az anyagot forró zsiradékon vagy olajon átforgatva melegítjük amíg megüvegesedik, majd kevés vízzel, fedő alatt puhára főzzük.
- Ha vízzel párolunk, csak annyi vizet öntsünk az edénybe, amennyi elpárolog! Vegyük figyelembe, hogy a zöldségek egy része önmagából is enged annyi levet, amennyi a puhításhoz szükséges. Hogy a zöldség ne ragadjon le, ne süljön oda, az edény aljára párolórostot helyezzünk el.
- A zöldséget csak akkor sózzuk, amikor már levettük a tűzről. Így kevés levet ereszt, és minden tápanyag benne marad. A sós vízben főzése káros, mert a só felbontja a sejtek falát, és kárba vesznek az értékes nedvek.
- Zamatosabb lesz minden párolt vagy főtt zöldség, ha egy négy darabba vágott hagyma is kerül a fazékba.
- A párolt zöldséget tálalhatjuk köretként vagy valamilyen szósszal. Sokkal egészségesebb, mint a sült krumpli vagy a rizs.(1995)
Zöldség (párolása)
2014.05.24. 10:30 Házipraktikák
komment
Címkék: zöldség
